Szkolenia strzyżenia psów

SZKOLIMY PRZYSZŁYCH GROOMERÓW Z TERENU WIELKOPOLSKI I NIE TYLKO!
CORAZ CZĘŚCIEJ PRZYJMUJEMY KURSANTÓW Z TAK ODLEGŁYCH MIEJSC JAK GDAŃSK CZY BIAŁYSTOK;) PRZESZKOLILIŚMY JUŻ PONAD STU GROOMERÓW Z CAŁEJ POLSKI

Strzyżenie psów Konin - strzyżenie

Kurs Groomerski

Kurs strzyżenia psów

Nauka podstawowej pięlegnacji i strzyżenia psów

Studio Psiej Urody PUPIL  organizuje i przeprowadza kursy groomingu (strzyżenia, trymowania oraz pielęgnacji psów).

ZDOBĄDŹ WIEDZĘ GROOMERSKĄ W MAŁYCH DWUOSOBOWYCH GRUPACH I WYKORZYSTAJ JĄ W PRAKTYCE!

Jesteśmy wpisani jako INSTYTUCJA SZKOLENIOWA do rejestru instytucji szkoleniowych w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Poznaniu pod numerem ewidencyjnym 2.30/00149/2015 oraz 2.30/00043/2018.

Istnieje możliwość refundacji kosztów szkolenia przez Urzędy Pracy właściwe dla miejsca zamieszkania. Sprawdź jakie masz możliwości w swoim Urzędzie Pracy, ale wcześniej zapoznaj się z informacjami kto może ubiegać się o dofinansowanie, jak długo może trwać szkolenie, co należy zrobić, aby otrzymać skierowanie na szkolenie, co to jest bon szkoleniowy i jak go uzyskać, do jakiej wysokości możliwe jest finansowanie szkolenia. Wszyskie niezbędne informacje znajdują się na stronie http://psz.praca.gov.pl/-/14183-szkolenia-i-bony-szkoleniowe

Opis kursu dla groomerów

Program szkolenia został opracowany na podstawie wytycznych zawartych w Krajowym Standardzie Kompetencji Zawodowych dla zawodu FRYZJER ZWIERZĄT (GROOMER) nr 516401 Podczas szkoleń największy nacisk kładziemy na zajęcia praktyczne – wiadomo, praktyka czyni mistrza. Zajęcia prowadzone są od pierwszego dnia szkolenia. Na początku nasi kursanci oswajają się ze zwierzętami, rozczesują je, kąpią, pielegnują, aż przechodzą do sedna szkolenia, czyli nauki strzyżenia i trymowania psów. Nasze długoletnie doświadczenie i wiedza zdobyta i ciągle uzupełniana na przestrzeni kilkunastu lat pozwala gwarantować najwyższy poziom szkoleń. Podczas szkolenia opieramy się na najnowszych osiągnięciach i materiałach szkoleniowych. Kursy groomingu prowadzone są w kameralnych 2 osobowych grupach, a często zdarza się także szkolenie indywidualne. Pozwala to na maksymalne wykorzystanie czasu na ćwiczenia i przyswajanie wiedzy. Szkolenie z zakresu strzyżenia, trymowania i pielęgnacji obejmuje część praktyczną i teoretyczną, a także zagadnienia związane z założeniem własnej działalności gospodarczej, wyposażeniem salonu i marketingiem.

Ramowy program kursu

 • Gabinet- podstawowe wyposażenie, bhp
 • Pielęgnacja zwierząt, środki pielęgnacyjne,
 • Techniki strzyżenia i trymowania,
 • Wzorce,
 • Zakładanie własnej działalności,
 • Marketing.

Czas trwania kursu

Kurs trwa 70 godzin i jest rozłożony w czasie. Spotkania ustalane są indywidualnie z uczestnikami szkolenia! Na życzenie klientów, w tym także instytucji rynku pracy, szkolenie może zostać rozszerzone o dodatkowe godziny, przy czym odpłatność za kurs zostanie zwiększona proporcjonalnie.

WYMAGANIA OD KANDYDATÓW NA GROOMERA

Wykonywanie zawodu fryzjera zwierząt wymaga pozytywnego, empatycznego stosunku do zwierząt i rozumienia ich zachowania. Groomer powinien mieć dobry wzrok, poczucie estetyki, wyczucie formy i wyobraźnię przestrzenną. Predyspozycje:

 • sprawność manualna,
 • spostrzegawczość,
 • refleks,
 • zdolność koncentracji,
 • dokładność,
 • cierpliwość
 • dbałość o czystość i porządek.

Przeciwwskazaniem do wykonywania zawodu są: nerwowość, alergie, astma, płaskostopie, żylaki, choroby stawów i kregosłupa ograniczające możliwości ruchowe.

WARUNKI UKOŃCZENIA KURSU

Każdy kurs groomerski kończy się egzaminem praktycznym i teoretycznym. Po ukończeniu kursu i uzyskaniu pozytywnego wyniku z egzaminu każdy uczestnik otrzymuje:

  • Ozdobny Certyfikat uczestnictwa w “Kursie groomerskim”

TERMINY SZKOLEŃ

Kursy przeprowadzane są cyklicznie przez cały rok. Nie czekamy na zebranie się grupy szkoleniowej, kurs możemy przeprowadzić dla 1 osoby, co sprawia, że w praktyce nie trzeba oczekiwać na rozpoczęcie kursu

Kurs groomerski – uczestnicy szkolenia strzyżenia psów (2)
Kurs groomerski – uczestnicy szkolenia strzyżenia psów (1)
szkolenie-groomerskie-1

MOŻLIWOŚCI PO UKOŃCZENIU KURSU

Po ukończeniu szkolenia można podjąć pracę w salonie groomerskim jako Groomer lub otworzyć i prowadzić własną działalność gospodarczą. Zdobyta wiedza i umiejętności na pewno pozwolą na uzyskanie satysfakcji i sukcesu, czego serdacznie życzymy. U nas zdobędziesz wszystkie informacje niezbędne do uruchomienia własnego salonu pielęgnacyjnego dla zwierząt. Satysfakcję gwarantują: wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu tego typu działalności, odpowiednie kompetencje potwierdzone certyfikatami oraz umiejętność przekazywania wiedzy.

Numer konta bankowego

dla zadatków na kurs goomerski

 

68 1940 1076 4655 9052 0000 0000

Główny obszar działania

Szkolimy przyszłych groomerów przede wszystkim z miejscowości: Konin, Turek, Słupca, Koło, Inowrocław, Września, Uniejów, Kalisz, Włocławek, Sieradz, Kłodawa, Gniezno ale też innych mniejszych i większych na obszarze Wielkopolski. Jeśli chcesz w praktyce nauczyć się jak obcinać, trymować i pielęgnować psy, zapraszamy na nasz kurs groomerski.